اخبار

آیا میدانید وصیت به حرمان یکی از وارثان نافذ نیست؟


شاید پیش آمده باشد که شما در فیلمی دیده باشید که یک پدری سر این که پسرش چرا میخواهد با فلان دختر ازدواج کند و یا مثلا با دخترعمویش که نکاحشان در هفت هشت آسمان تایید شده ازدواج نمی کند؟!...
با صراحت کلام و با پشتوانه یک فیلم نامه صددرصد تمام عیار و کارگردانی توانا اعلام می کند: اگر با کبری ازدواج نکنی و با حلیمه خاتون ازدواج کنی تورا از ارث محروم می کنم.
اما آیا میدانید این حرف از نظر حقوقی باطل است؟؟!!
چرا؟
طبق ماده 837 قانون مدنی: «اگر کسی به موجب وصیت یک یا چند نفر از ورثه خود را از ارث محروم کند، وصیت مزبور نافذ نیست.» یعنی وصیت مزبور باطل می باشد. زیرا نامشروع بوده و با مبنای ارث که حفظ مصالح خانوادگی است مغایرت دارد.

اختصاصی مرکز داوری
۳۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶
تعداد کلیک: ۱,۷۱۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (1 رای)
  • محمد مهدی زاده
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲
  • 0
  • 0
    1

نافذ نمی باشد به معنای باطل میباشد نیست لطفا با مطالعه مطلب بنویسید


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه حقوقی و داوری صنعتکاران به شماره ثبت 33343 می باشد.